34.8 C
Скопје
18:53 - 22 јули, 2024

Цеца Ражнатовиќ го советува Пикси за тактика: „Проблем е средниот ред“

Цеца Ражнатовиќ ја бодреше српската репрезентација на Европското фудбалско првенство.

За српските „орли“ Европското првенство заврши на 25 јуни, кога не успеаја да ја совладаат репрезентацијата на Данска и да се пласираат во следната фаза од натпреварувањето.

Голема поддршка за српската репрезентација даваше фолк-дивата Цеца Ражановиќ која со ќерката Анастасија го бодреше Немања Гудељ, како и останатите фудбалери.

За време на престојот во Германија, Цеца се присети на времето кога го водеше фудбалскиот клуб „Обилиќ“ и го советуваше за тактика српскиот тренер Драган Стојковиќ Пикси.

„Имам и некое претходно искуство, се разбирам во фудбал, водев и фудбалски клуб. Тие работи никогаш не се забораваат, фудбалот е најголема зараза која постои. Додека го водев фудбалот ја запоставив и својата кариера, зашто тоа е страст“, рече Цеца за српски Блиц и додаде дека не само искуството туку и среќата е клучна.

– Свесни сме дека Митровиќ и Влаховиќ не можат да играат во пар, за жал двајца одлични играчи, мислам дека имаме проблем со средниот ред. Имаме одбрана која изгина на сите овие натпревари, проблемот е средниот ред. Мој совет до него е да се занимава со средниот ред и во зависност од тимот, со некои тимови треба да играш на контра, со други офанзивно. Кога е офанзивно, ставаш офанзивни играчи, кога е поопасна екипа, треба малку да се затвориш, да чекаш од контра за да постигнеш гол. Но, јас не сум тренер, јас сум пејачка и многу успешно си ја работам работата, но ние сме Срби и сите сакаме да бидеме тренери, вели Цеца.

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....