21.8 C
Скопје
03:19 - 15 јули, 2024

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

Јелена Карлеуша во недела ќе настапи на музички фестивал на Ушче, каде што ќе биде ѕвезда на вечерта.

Пејачката најавувајќи го спектаклот во кој ќе ужива нејзината бројна публика се осврна и на тешкиот период и инцидентот со сопругот Душко Тошиќ со кој моментално е во процес на развод:

– Имав турбулентен период зад мене, тоа сите го знаат. Мене кармички сака да немам мир во животот, па не можам ништо друго освен она во што сум најсилна и најдобра, а тоа е мојата професија и музика. Сега малку се смири и се надевам дека нема да се случи пак некој Армагедон и крај на светот кога сум јас во прашање – искрено призна Јелена.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....