20.8 C
Скопје
05:10 - 15 јули, 2024

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Српската водителка на утринска програма Јована Јеремиќ во 2017 година се омажи за политичарот Воислав Милошевиќ со кој ја доби ќерката Леа.

Јована во неколку наврати потенцираше дека таа и Воислав немале никакви проблеми во бракот, дека се разделиле затоа што имале различни погледи на животот и иднината, но дека останале во одлични односи.

Водителката никогаш не криела дека е горда на врската со првиот сопруг, а тоа уште еднаш го повторил и сега на својот инстаграм-профил.

– Покрај образованието, кариерата и Ли, како најголем успех го вбројувам и мојот прв брак, поточно врската со првиот сопруг. Мојот најголем успех е нашата врска, по нашиот хармоничен брак, каде што докажав дека не секој развод е пораз. Мојот развод е мојата најголема победа. Не секој разведен брак е неуспешен брак. Луѓето не успеваат во погрешни врски, кога се сами во двајца. Тоа е пропуштен живот, а успешно разведениот брак е најголемата победа и успех – напиша Јована на својот Инстаграм профил.

 

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....