13.8 C
Скопје
22:57 - 27 февруари, 2024

Гоца Тржан на удар на социјалните мрежи за „глупоста што ја истреска“:„Некогаш не се плаќаше, сестрата на сестра си ѝ раѓаше дете“

Instagram

Регионалната јавност не престанува да зборува за сурогат мајчинство откако Марија Шерифовиќ стана мајка на момче преку сурогат мајчинство изведено во Америка.
Во јавноста со денови се слушаат спротивставени мислења, а својот став Гоца Тржан го откри неодамна, на градски настан, без влакна на јазикот.

„Ако постои, сега на оваа возраст би била многу среќна да го икористам. Ова го има само во Америка, постои со години, само сурогат мајката и таа што го плаќа тоа сурогат мајчинство мора да бидат законски заштитени, а законски е многу строго и многу е тешко да се направат овие закони, па кај нас тоа… – вели Гоца и додава:

„Да се разбереме, да бидеме реални, некогаш одамна во оние времиња, се случувало жена да не може да роди па ќе се договори со сестрата и сестра ѝ ќе ѝ роди дете. Тоа се случувало во историјата многу пати, така да тоа постои, некогаш не се плаќало. Некогаш се правело од срце, сега тоа се плаќа“ – изјавила Гоца.

„Се изнатреска глупости“ – гласат дел од коментарите на социјалните мрежи.

д-р Славјанка Станоевска-Стојковски: Бебето ги добива гените на биолошките родители, а не на сурогат мајката

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....