7.8 C
Скопје
20:53 - 20 февруари, 2024

На што се должи веројатното самоубиство на Ли Сун-кјун: Тежок бил викендот за актерот од „Паразит“

Јужнокорејскиот актер Ли Сун-кјун (48), најпознат по улогата во филмот „Паразит“, награден со Оскар, е пронајден мртов во својот автомоби бо парк во центарот на Сеул, објавија странските медиуми. Според досегашните наводи станува збор за самоубиство. Но на што се должи смртта на популарниот актер?

Имено, Ли Сун-кјун, како што известиваат странските медиуми имал многу стресен викенд. Од полициската станица се вратил дома во неделата по цели 19 часа испрашување за наводите за употреба на дрога.

Метрополитенската полициска агенција Инчеон го испрашувала Ли до 5 часот наутро во недела, во врска со сомневањата дека користел марихуана и психотропни дроги, кои се контролирани супстанци во Кореја.

Во изјавата за новинарите по сослушувањето, Ли рекол дека на полицијата им било потребно повеќе време бидејќи бил сослушан како осомничен за наводна употреба на дрога, но и како обвинет за случај со уцена, во кој поднел жалба против две лица.

Ли во неделата, односно само три дена пред смртта, нагласил дека се надева дека полицијата мудро ќе утврди кои изјави се поверодостојни – дали неговите или на уценувачите.

Ли се појавил двапати претходно на сослушување во полиција на 28 октомври и на 4 ноември.

Слични објави

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо
Се вчитува....