8.8 C
Скопје
19:44 - 20 февруари, 2024

Еуфорија во Скопје: Дино Мерлин распродаде две арени, ѕвездата ветува спектакл од светска класа

Денес и утре, Дино Мерлин има концерти во Скопје, а се бара карта повеќе.

И годинава ѕвездата од Босна покажа дека е еден од најбараните пејачи во регионот.

Зад него има дванаесет распродадени арени месечно. „Мерлиноманија“ владееше со Загреб и Хрватска цели десет дена. Четири магични ноќи, четири распродадени концерти, четири рекорди на загрепска арена за сите времиња. Така може накратко да се опише средината на декември, а Дино пак завладеа како врвен музички волшебник на овие простори.

Во ноември, тој одржа четири незаборавни концерти во преполната Штарк Арена во Белград.

Сега пак, (денес и утре) ќе одржи концерти во Скопје, во Арена Борис Трајковски, а за концертите ветува спектакл на светско ниво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dino Merlin (@dinomerlin)

Потсетуваме дека за дочек на Нова година, Дино Мерлин ќе ја забавува публиката во Дубровник, а репризата ќе биде во Котор.

Слични објави

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо

(Видео) Јелена Розга проговори за љубовта: Сега сум најсреќна

Еспресо
Се вчитува....