36.8 C
Скопје
16:59 - 18 јуни, 2024

(Фото) Бајковит роденден на Жељко Ражњатовиќ: Вељко и Богдана направија прослава за паметење

Пред три дена синот на музичката ѕвезда Светлана Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, на својот инстаграм-профил јавно му го честиташе четвртиот роденден на својот прв син, малиот Жељко Ражнатовиќ.

По тој повод, Вељко и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ решија да му организираат роденден за паметење на својот син, а дворот го украсија со грст балони, а направија и игротека за деца, па така се изгледаше на бајковита веселба.

принтскрин инстаграм

Исто така, дел од атмосферата на својот инстаграм-профил сподели и сестрата на Вељко, пејачката Анастасија Ражнатовиќ, па може да се видите торта на четири ката со мотиви од детски цртани филмови, а судејќи по насмевките на децата, меѓу кои и самиот Жељко, се помина во голема радост.

инстаграм

 

Слични објави

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо

Почина Стојан Андов (89) – првиот претседател на Собранието на независна Македонија

еспресо

Џенифер Лопез на одмор во Италија со Бен Афлек: Пејачката сака да го спаси бракот

еспресо
Се вчитува....