3.8 C
Скопје
19:30 - 5 декември, 2023

(Фото) Александра Пријовиќ направи хаос во Сараево: Филип Живојиновиќ со интимна порака – те избрав тебе!

Српската пејачка Александра Пријовиќ го одржа првиот од трите закажани концерти во сараевска Зетра, каде публиката беше воодушевена од првата до последната песна.

На првиот концерт Александра од публиката ја бодреа бабата и дедото, синот Александар, како и свекорот Боба Живојиновиќ и деверот Виктор, а колкави емоции остави пејачката на сцената откри и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ.

Филип објави видео додека Прија ја пеела песната „Девет животи“, чиј автор е тој, а потоа напишал:

– Јас те избрав тебе…

 

– Филип, ти благодарам, без тебе ова немаше да го направам. Мамо, тато, баба, дедо, Бобо, Виктор, ви благодарам – рекла Александра и испратила бакнеж во публиката.

 

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....