19.8 C
Скопје
05:08 - 24 септември, 2023

Дарко Лазиќ се жени со тапани и трубачи од рано наутро: Само за украси за свадбата дал 50.000 евра

Фолкерот Дарко Лазиќ денеска го изговора судбоносното „да“ на избраничката Катарина.

Пејачот имал голема нервоза, како што пишуваат српските медиуми, „нозете му се тресат, а медениот месец ќе биде дури во јануари“.

-Синот нема да дојде на свадба, но се ќе си дојде на свое место – рекол Дарко, а потоа додал:

– Многу ми недостига татко ми.

Инаку, само украсите за прославата наводно чинат 50.000 евра, а во Брестач се слушаат трубачи како свират од утрово.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....