10.8 C
Скопје
20:42 - 28 февруари, 2024

„Бев како вистински психопат, сега ми е срам што го демнев“: Мелина за љубомората кон сопругот Харис Џиновиќ

Како бомба во регионот одекна веста дека пејачот Харис Џиновиќ се разведува од сопругата Мелина по дваесет и две години љубов.

Јавноста не беше подготвена за веста за разводот на Мелина и Харис Џиновиќ која вчера одекна во сите медиуми. Иако разликата од дваесет и девет години меѓу оваа естрадна-брачна двојка за некои беше голема, тие ја негуваа својата љубов две децении.

Своевремено, кога гостуваа во една емисија, зборуваа за нивната врска што започнала во 2003 година во Париз.

Додека се шетале, Мелина сакала да пазари многу скапа гардероба, а потоа Харис ѝ отчитал лекција, а очигледно таа слика ѝ останала врежана во сеќавањето. „Имам фармерки во последните две години и среќна сум. Кога бев во Париз со Хари во 2003 година, не можеш да одолееш… Бевме во Диор и не можам да се одлучам помеѓу три рала чевли. Освен тоа , слон сум, бремена и не можам да стојам на штикли… А Хари ми вели: ‘Жено, што ти е, млада си, убава си, види ја таа коса, тоа лице. Облечи старки, облечи фармерки, врзи репче, ништо не ти треба, употреби ја таа младост. Се свртев и му реков: „Дали си ти тоа стипса, дали ми кажуваш дека не сакаш да ми купиш?’ Човекот само ми рече: „Боже сочувај, купи сè, нема да се расправам“, а потоа ми објасни дека после четириесет години ти треба поскапа облека за да те подигне, но треба да ја искористиш младоста, да бидеш неоптоварен и да уживаш. А јас цела младост ја поминав мислејќи дека нешто ми фали, па научив тоа да го ценам дури кога ја изгубив“, изјави своевремено Мелина.

Инстаграм, принтскрин

Мелина неодамна проговори и за љубомората во бракот, а во таа прилика не криеше дека ѝ било исклучително тешко додека не го прифатила фактот дека нејзиниот сопруг е јавна личност и дека природата на неговата работа бара од него секогаш да биде опкружен со жени.

„Бев како вистински психопат, но сега ми е срам што го демнев во првите три години од нашиот брак. Ги проверував неговите телефони, кредитните картички и му поставував трик прашања кои му беа смешни и мислев дека сум многу паметна. Сега мислам дека таквото однесување е понижувачко за жената, но бидејќи не го фатив како ме изневерува три години, решив да престанам со таквото однесување и љубомората исчезна. Признавам дека не му верував, особено што живееше ергенски живот до 53 години. Не мислев дека сум толку фатална за да ги прекине претходните навики поради мене, но излезе дека не сум во право, па сега веќе не го проверувам“, призна тогаш дизајнерката без влакна на јазикот.

Кому припадна новата вила на Харис Џиновиќ од два милиони евра: Луксуз на Дедиње

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....