9.8 C
Скопје
01:16 - 27 февруари, 2024

(Фото) Цеца каква што не сте ја виделе до сега: Природна, без силикони и со кратка коса

Стара фотографија на Светлана Цеца Ражнатовиќ предизвика бурни реакции на социјалните мрежи.

Една од најпопуларни пејачки во регионот и членка на жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Светлана Цеца Ражнатовиќв, која неодамна со својот стајлинг ги воодушеви сите на премиерата на филмот „Недела“, важи за една од најпознатите пејачки, која изгледа прилично добро за нејзините години.

Сепак, едена фотографија од премиерата предизвика лавина коментари, кога многу корисници прашаа „какви се тие дупки на лицето на Цеца?“.

Таа во текот на долгата кариера работела на својот изглед, го „пеглала лицето“, ги полнела усните, ставала силикони, а сега една нејзина стара фотографија предизвика бурни реакции на мрежите.

Фотографијата наводно е создадена во 1992 година. Тогаш пејачката немала ниту силикони, ниту долга коса, а облеката и е обична, па нема ни трага од скапите брендови, а под маицата не носи ниту градник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @estradni.arhiv

Овој изглед ги подели корисниците на социјалните мрежи, а едни истакнуваат дека тогаш било таква мода и дека изгледа одлично, а други пак дека „изгледа евтино“.

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....