10.8 C
Скопје
10:08 - 10 декември, 2022

Астро прогноза за вторник, 4 октомври

Овен
Намалете го темпото со кое се движите и дајте си еден ден за одмор без да чувствувате грижа. Може да се посветите на физички активности и да постигнете подобар баланс во начинот на живот. Бидете трпеливи и ако наидете на некоја пречка, запомнете дека е минлива фаза. Вашата посесивност може да ве стави во опасност на љубовно поле.

Бик
Разделбите не се никогаш посакувани, но некогаш се неизбежни. Денес можно е да треба да се разделите со посебна личност со која бевте многу блиски во изминатиот период. Без разлика на причината, оваа случка не треба да се одрази долготрајно на вашето расположение. Не е срамота да побарате помош доколку ви е потребна.

Близнаци
Ако вашето минато ве „гризе“ однатре и не ви дава мир, најдете начин како да му го кажете последното „збогум“. На полето на работата, ќе бидете насочени кон важни работи. Денот е идеален да ја преземете лидерската палка на некој тимски проект или на нешто друго што има потреба од вашето остро, креативно око.

Рак
Можно е вашиот партнер да посака да се расправа со вас. Ќе делува дека проблемот е во ставот на саможивоста и себичноста. Немојте веднаш да заклучите дека тој е лоша личност. Постојат вредни лекции кои можете да ги научите од секоја расправија. Прифатете го секое несогласување како можност да научите нешто ново за себе.

Лав
Колку повеќе вашиот живот ќе излегува од вообичаените шеми на функционирање, толку поубаво ќе се чувствувате. Денес новитетите ќе ви годат и ќе ви го зголемуваат адреналинот. Непознатото воопшто нема да ве плаши. Некои ќе се вљубат во пријател или поранешен партнер. Врските ќе се трансформираат на неочекувани начини.

Девица
Нема потреба да покренувате чувствителна тема и на тој начин да ја иритирате саканата личност. Внимателно изберете ги зборовите што ќе ги користите. Категорично ги браните своите деловни интереси, дури и по цена вашите соработници да имаат различно мислење. Обрнете внимание на подобра здравствена заштита.

Вага
Имате недоверба кон саканата личност. Тоа ви носи немир и нестабилност. Понекогаш работите изгледаат сосема поинакви во однос на нечија приказна или ветување. Проверете нечија емотивна наклонетост. На работа, новите настани ги нарушуваат вашите планови и концентрација. На крајот, мора да прифатите компромис како утешно решение.

Скорпија

Некој би можел да ви ја украде славата, но не дозволувајте тоа да ве онерасположи. Многу е важно да учите од оние кои се подготвени да преземат одговорност. Забавувајте се и нe грижете се околу небитните детали. Динамиката во секојдневниот живот ќе ви помогне да промените некои сфери од животот. Излезете од вашата школка.

Стрелец

На љубовно поле работите се одвиваат смирено и ќе се чувствувате попријатно. Очекувајте интимни разговори и зближување со партнерот. Денешниот ден поминете го со личности кои ве разбираат, почитуваат и сакаат, бидејќи ќе имате потреба од поддршка и охрабрување. Секоја критика ќе допира подлабоко во вас од вообичаено.

Јарец
Брзоплетоста е клучен збор за вашата моментна ситуација. Промените и секојдневните предизвици бараат многу одлучност. Во љубовта чувајте се од љубомора и кавги што би можеле сериозно да го оптоварат односот. Партнерот е склон кон доминација, но неговото однесување е на границите на дозволеното. Ќе бидете емотивно напнати и експлозивни.

Водолија

Може да дојдете до креативни идеи кои ќе покажат непредвидливи резултати. Не грижете се, шансите не се толку лоши, но позитивни резултати ќе постигнувате тешко. Семејните и интимните односи ќе бидат затегнати во текот на целата недела. Ако сакате хармонија бидете подготвени да разговарате за проблемите.

Риби
Направете сѐ што можете за вашите професионални способности да дојдат до израз и не плашете се да го покажете вашето знаење. Ќе барате место каде што ќе можете да ја изразиле својата креативност. Ќе работите лесно и пријатно. Причината е најава за добар настан. Ќе ви ги признаат вашите заслуги во работата.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....