Жена која зрачи од сексипил и на 53 години: Синди Крафорд во зелен сатен! (ФОТО)

Една од најпознатите манекенки на светот се прошета во фустан од зелен сатен, кој ја следеше линијата на нејзиното перфектно тело.

Прекрасниот миди фустан има мал, дискретен шлиц до над колена и е набран до струкот, додека горе е целосно затворен и без ракави.

Таа својата комбинација ја надополни со наједноставните сандали со потпетица и малку накит – еден прстен и обетки.

профимедиа

Таа изгледа импозантно, прекрасно, грациозно иако има 53 години. Истовремено докажа и дека и со едноставност жената може да блеска.

Слични објави

Тамара Тодевска ја „дувна“ сцената во Тирана со нејзината најнова песна (ВИДЕО)

Igor

Погледнете го братот на Здравко Чолиќ: Сличноста е неверојатна (ФОТО)

Igor

Познати се новите датуми за Евросонг! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Еспресо

Едноставна елеганција: Брижит Макрон во темно сино издание зачинето со нараквица (ФОТО)

Igor

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

тринаесет + шест =

Слични објави

Почина Лилјана Петровиќ, првата претставничка на Југославија на Евровизија (ВИДЕО)

Еспресо

Два хороскопски знака кои формираат најлош астро-пар

Igor

Кинескиот град Шенжен забрани јадење на кучиња и мачки!

Еспресо

Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Igor

Пејачката Тања Савиќ откри зошто на децата нема ниту оваа година да им купи елка (ФОТО)

Слободен печат

Страствениот бакнеж потврди дека се во врска (ФОТО+ВИДЕО)

Igor