25.8 C
Скопје
13:21 - 14 април, 2024

ВИДЕО: За најдобриот диџеј: Несторовски и Трајковски му подарија дресови на Панчо!

Познатиот музичар и диџеј, Панчо од ДНК вчера на социјалните мрежи се пофали дека добил дури три дреса од македонските репрезентативци Илија Нестеровски и Александар Трајковски.

Станува збор за дресовите со кои настапуваа на исторксиот натпревар пред неколку дена против селекцијата на Грузија и уште еден дрес од клубот во кој настапува Несторовски, Удинизе.

Инаку како што знаете, Панчо деновиве е топ-тема откако објави фотографии каде се гледа дека ги истетовирал сите презимиња од фудбалерите кои за прпват ја пласираа нашата фудбалска репрезентација на Европското Првенство кое е закажано за следната година во јуни.

Погледнете го подарокот кој го доби Панчо:

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....