ТОА И ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Позната убавица откри од што боледува! (ФОТО)

Една од најбараните супермодели на денешницата Џиџи Хадид неодамна откри дека се бори со заболување на штитните жлезди и дека тоа многу и го отежнува нормалниот начин на живот.

-Метаболизмот драстично ми се промени. Боледувам од Хашимото синдромот, пореметување кое го напаѓа имуносистемот и штитната жлезда. Сите оние кои ги интересира зошто телото толку ми се променило, треба да знаат дека на 17 години кога почнав да работам ревии, болеста се уште не беше откриена, рекла Џиџи по повод бројните критики на сметка на нејзината преслаба линија.

-Можеби за вас сум преслаба, ниту јас не сакам да бидам толку слаба, но се чувствувам поздраво. Не сакам веќе да го објаснувам својот изглед, порачува Хадид.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Слични објави

Откриено како починал синот на шеикот – УЖИВАЛ ВО ДРОГА, ЖУРКИ И ОРГИИ (ФОТО)

Igor

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо

СТЕ КАЖАЛЕ БАРЕМ ТРИ: Ова се 6 „бели лаги“ кои ги кажуваме утрото потоа

Igor

Неуредна коса и 10 килограми вишок: Фановите разочарани од изгледот на Камерон Дијаз (ФОТО)

Еспресо

Ана Михајловски проговори за поранешниот сопруг и го откри новото момче!

Еспресо

„Ти имаш 46 години?“ – Кејт Бекинсејл со фотка во бикини ги изненади сите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

18 + 15 =

Слични објави

Чевлите на Џулија Робертс: Некои ги сакаат, некои не можат да ги смислат (ФОТО)

Igor

Ова никој не го очекуваше: Марија Шерифовиќ го грабна за врат и го бакна во уста (ВИДЕО)

Igor

ПОПУЛАРНИ ЖРТВИ: Тие поминувале низ тешки физички, емоционални и психички малтретирања!

Igor

Кејт Мос во минијатурен костим за капење изгледа беспрекорно (ФОТО)

Igor

„Висина“, „силикони“, „родена“: Погледнете што најчесто бараат луѓето на „Гугл“ за Лила Филиповска (ФОТО)

Igor

За добар сон! Манекенката Бојана Нушкова објави фотка во танга-бикини (ФОТО)

Igor