Тестовите позитивни! Принцот Чарлс има коронавирус!

 

Британските медиуми јавуваат дека принцот Чарлс заболел од коронавирус.

Според првите информации тој има благи симптоми, но се чувствува добро и продолжува да работи од дома како и претходните денови.

И војвотката од Корнвол е тестирана, но нејзините резултати се негативни.

„Не е можно со сигурност да се каже од каде принцот го фатил вирусот со оглед на обврските што ги имаше во јавноста изминативе неколку недели“, стои во официјалното соопштение.

 

Слични објави

Вака жешката навивачка на Милан се бори со коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Васко Спасоски

Медитерански тортиљи со пилешко месо

Igor

Преку ден ВО ШТАЛА, навечер на МОДНА ПИСТА: Кој е овој згоден ветеринар?

Igor

Девојчето кое остана исто: На Оливера Балашевиќ годините не ѝ можат ништо (ФОТО)

Igor

Македонија има „Мис карантин“ за 2020 година: Нашата Кристина најубава помеѓу 210 девојки од целиот свет! (ФОТО

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

Бронзената божица Ким доминирала во пустина во новата колекција за долна облека

Еспресо

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Еспресо

Кој рече дека е зима? Карлеуша во светкав мини фустан му пркоси на јануари, а деколтето „пука“ (ФОТО)

Еспресо

Бил Клинтон 22 години подоцна ја откри причината за аферата со Моника Левински! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

Џеј Ло не е единствена: Ова се десетте најубави латино диви на сите времиња

Еспресо