5.8 C
Скопје
22:41 - 6 декември, 2023

Тања Савиќ заврши во болница: Им се извини на обожавателите со видео на Инстаграм

Српската пејачка Тања Савиќ објави видео во кое на своите следбеници и публиката им објасни дека поради здравствената состојба ќе мора да го откаже закажаниот настап во Словенија.

„Драги мои, имам важна најава за вас. можете да слушнете каков ми е гласот, затоа морам да го откажам настапот во Словенија. со нетрпение го чекав тој настап, знам дека и вие се радувавте, но не можам да пеам вака, не можам да пеам, Имам треска, за еден час одам на лекар на преглед, не знам што ќе ми кажат“, рече Тања, најавувајќи повторна средба со нејзината публика во првата можност по нејзиното закрепнување.

Савиќ во објавата на Инстаграм / Фото: Скриншот/Јутјуб

 

Во моментов, Тања Савиќ ужива во љубовта со 11 години помладиот дечко, пилотот Мухамед Муки Бешиќ, а во една прилика откри како се запознале. Како гостинка во една емисија, Савиќ проговори за врската со него, но и за неговата семејна трагедија.

Фото: Инстаграм/Тања Савиќ

Се шпекулираше дека мајката на Савиќ не ја поддржува врската на нејзината ќерка, а се шпекулираше дека и таткото на Бешиќ не бил среќен поради неговиот избор.

Сепак, Тања истакна дека тоа не е точно и дека Муки, за жал, доживеал голема трагедија како дете , кога го изгубил својот татко кога имал само дванаесет години.

„Се пишуваше дека таткото на мојот партнер не ја одобрува нашата врска. нО, неговиот татко починал кога имал дванаесет години. Тоа му ја донесе таа борбеност и сè што е денес“, изјавила пејачката.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....