8.8 C
Скопје
08:08 - 27 февруари, 2024

(Видео) Теа Таировиќ повторно мета на негативни коментари: Им се развикала на членовите од бендот

Пејачката Теа Таировиќ, покрај популарните песни, на јавноста ѝ е позната и по своето арогантно и непристојно однесување.

Покрај тоа што пејачката со денови ја предизвикуваат на мрежите затоа што на своите настапи сѐ уште ја пее својата песна „Израел и Палестина“, иако денеска е веќе 22-риот ден од крвавата војна во која илјадници луѓе ги загубија своите животи, таа привлече дополнителен гнев.

Имено, за време на еден свој настап Теа ја испеа песната „Дишем за тебе“, а очигледно не ѝ се допаднало како бендот ја придружувал.

Пред полниот клуб, таа преку микрофон ги понижи момците од бендот велејќи:
– Вие ме следите мене, јас не ве следам вас, туку вие мене ме следите – дрско им се обратила таа, а потоа повторно почнала да ја пее песната.

Овој потег го осудија луѓето на социјалната мрежа ТикТок оставајќи негативни коментари:

Искомплексирана будала“,

Многу ја сакам, ама ова не е ОК“,

Јас би си станал па сама нека си свири“,

Сѐ уште не можам да разберам како и зошто е толку популарна“

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....