32.8 C
Скопје
20:49 - 15 јули, 2024

Тања Савиќ ја „исплука“ Цеца: „Дуетот со Војаж ѝ е ужасен“

Пејачката Светлана Ражнатовиќ – Цеца и раперот Михајло Веруовиќ – Војаж се уште се во центарот на вниманието поради дуетската песна „Мушкарчина“.

Иако постигна голем успех на социјалните мрежи по бројот на прегледи, песната не им се допадна на сите. Првата е Јелена Карлеуша која не го криеше мислењето кога се во прашање Цеца или Војаж, а сега пејачката Тања Савиќ даде коментар кој ги изненади сите.

За време на гостувањето во радио С3, таа го искоментира дуетот од гледна точка на слушател, кој прокоментира дека му е кривот што Савиќ не ја снимила таа песна со Корона и Римски.

Потоа водителката ја праша Савиќ дали ја чула песната.

„Да, ја слушнав. Не ми се допаѓа. Жими мајка, не ми се допаѓа. Ќе одговорам како Карлеуша – не. Сешто би додала сега, но ќе се возржам“, искоментира пејачката.

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....