39.8 C
Скопје
17:15 - 19 јули, 2024

(Видео) Ќе ве стопи: Внуката на Бранко Ѓорчев запеа со Дац и Александар

Актерот Драган Спасов – Дац и пејачот Александар Митевски се музичко дуо кое ѝ е едно од омилените на македонската публика. Нивните настапи ширум Македонија се едни од најпосетените, а за нивните концерти секогаш се бара по некоја карта плус.

Минатата година, на 8 Март тие направија концерт во Драмскиот театар во Скопје и на своите обожаватели им приредија едно убаво љубовно патување низ времето на своите обожаватели.

Специјално изненадување на концертот беше малата Матеа Митровска, внука на покојниот актер Бранко Ѓорчев, која тогаш имаше само три години и одлично го испеа рефренот на „Уште ми фалиш“.

Сега Дац и Александар направија едно присетување на овој симпатичен момент и објавија видео од преслатката изведба на малечката Матеа.

„Топење на срцата. Браво за нашиот најмал фан“, напишаа тие во описот на видеото.

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....