ФОТО| Був скриен во природна новогодишна елка: Запознајте го Рокфелер!

Работниците кои поставија новогодишно дрво во центарот Рокфелер, оваа недела открија минијатурен був скриен во неговата крошна, кој патувал заедно со дрвото до Њујорк цели три дена, минувајќи 270 километри.

Малата птица, на која и го дале името Рокфелер е возрасен маж од вид минијатурен був.

Instagram
Instagram

Рокфелер од долгиот пат бил дехидриран и гладен, но без повреди, изјави менаџерот на центарот за диви животни во Равенсберд, Елен Калис.

Птицата била донесена во засолниште во Согертис, Њујорк, по укажаниот ветеринарен преглед.

Instagram
Instagram

На птицата и било дадена потребната количина храна и вода за да се опорави од истоштеноста и прегладнетоста, а центарот планира да го ослободи Рокфелер викендов откако ќе го добие соодветниот третман.

Норвешка смрека висока 23 метри била доставена од Ононта во Њујорк во саботата. Социјалните медиуми не ја дочекаа елката со ентузијазам поради лошата крошна, а некои заклучија дека нејзиниот тажен изглед соодветно го означува крајот на годината, која беше особено тешка година и треба да се заборави што е можно побрзо.

Слични објави

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Еспресо

Секој маж посакува оваа глетка да го разбуди: Голата Емили со волјчак во креветот (ФОТО)

Еспресо

По долгогодишна борба со килограмите, конечно ослабе 20 килограми: Мараја Кери ја воодушеви публиката! (ФОТО)

Еспресо

Со месеци се тврди дека таа е новата девојка на Бред Пит, а актерката сега конечно раскажа за нивниот однос

Еспресо

Пејачката повторно провоцира: Ќе ве меѓепса деколтето на Елена Велевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 6 јули: Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Еспресо

Остави Коментар

1 × 2 =

Слични објави

Дали сте ги забележале? Ова се некои од најпознатите грешки во легендарните песни

Еспресо

Модерно семејство: Музичарот на зимување со сегашната и поранешната партнерка (ФОТО)

Еспресо

Не го правете ова ако сте во самоизолација: Емили Ратајковски упати јасна порака!

Васко Спасоски

Екатерина е најубавата баба во Европа: Русинката слободното време го минува во теретана и вози велосипед (ФОТО)

Еспресо

Бидете внимателни – Плодови кои имаат скриени отровни делови

Еспресо

Ја прашаа Камила Паркер дали ќе и недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли! (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian