Предупредување од УХМР: Следи период на студ и силен ветер

Под влијание на продор на студена воздушна маса утре кон крајот на денот и во сабота ќе дува засилен северен ветер, а на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, информира Управата за хидрометеролошки работи.

Од сабота дневната температура значително ќе се намали, а од недела продолжува стабилното време со значително пониски утрински температури, кои во поголем дел од земјава ќе се спуштаат под -5 степени.

Слични објави

Коронавирусот ги тресе пензиските фондови и Македонската берза

Слободен Печат

Полицијата ќе ја зајакне контролата на спроведување на владините одлуки за заштита на здравјето и животот на граѓаните

Прво отстранување на шизмата, па Томос за автокефалност: Вселенската патријаршија со најава за решавање на македонското црковно прашање по украинскиот модел

Слободен Печат

Вучиќ на канабето

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО: Малата хидроцентрала предизвикаа еколошка катастрофа во кичевска Белица, реагираат жителите

Слободен Печат

Андоновиќ: САД директно се вклучува во решавањето на косовскиот проблем, обновена авиолинија Белград-Приштина

Слободен Печат

Остави Коментар

17 − пет =

Слични објави

Моќниците го потценија коронавирусот: Трамп и Путин преку ноќ се соочуваат со рапиден број на заболени во своите држави

Хуавеј ќе почека за влез во Македонија!

Слободен Печат

Тензично во Минск: Полицијата ги затвори приодите кон Плоштадот на независноста, илјадници демонстранти се на улиците (ВИДЕО)

Слободен Печат

Нема заразени Македонци со коронавирус на крузерот во Јапонија

Слободен Печат

Заев: Ова е историска победа врз криминалните структури на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат

Филипче: За продолжениот викенд без групирање, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време

Слободен Печат
MacedonianAlbanianBulgarian