Средба на ЛУТИТЕ РИВАЛКИ во авион: Сека Алексиќ по грешка седнала на местото на Дара Бубамара

Дара Бубамара и Сека Алексиќ скоро цела година не сакаат да се видат. Меѓутоа, како што дознава Курир.рс, минатата недела поранешните другарки се сретнале прв пат по подолг период и тоа во авион кој полетал од белградскитот аеродром.

Случајно двете се упатиле на летување во Турција и се погодиле на ист лет. Сека, која прва влегла во авионот со сопругот и со синот, во бизнис класата седнала, се претпоставува ненамерно, на местото што било резервирано за лутата ривалка Дара Бубамара.

Според зборовите на изворот за Курир од лице место, Дара, која исто така била со синот, не сакала да дига галама, а никако да и се обрати на Сека, туку од стјуардесата побарала да ја врати на местото.

„Беше многу интересно кога ги видов на ист лет. Сека пред Дара влезе во авионот и седна на нејзиното место, мислејќи дека е на правилното. Кога Бубамара дојде, сите помисливме дека ќе летаат пердуви. Меѓутоа, кога Дара ја здогледа, не правеше драма, туку ја извести стјуардесата да ја врати нејзината колешка на правилното место. Стјуардесата го направи тоа и Сека со семејството без никакво негодување и го ослободи седиштето на Дара“, открива изворот кој бил очевидец.

Сека со семејството отседнала во луксузен хотел во Белек, а како што пишуваат медиумите за летувањето латила 16.000 евра.

„Нема да коментирам. Своето си го кажав. на неважни лица не им придавам важност. Тоа нема врска со вас, туку одам брате да се бањам, да уживам со синот во летувањето и не забележувам ништо што се случува околу мене “ рекла Дара во врска со случката.

„Информацијата не ви е точна. Тој што ви кажал прашајте го од каде му е невистината, негирала сè Сека.

Слични објави

Холивудски ѕвезди со православна вера: Овие познати личности слават Божиќ на 7 јануари

Слободен Печат

Шон Конери ја разбесни јавноста: На ЖЕНИТЕ треба да им удирате ШЛАКАНИЦИ ако заслужат

Igor

Тајната на Елизабет Харли за совршениот и млад изглед и на 54 години! (ФОТО)

Еспресо

Кејт Мидлтон не ги сака кралските обврски, па смислила план како да ги избегне

Igor

Дубиоза Колектив со нов албум и нов спот: Робот е нов пејач во босанскиот бенд! (ВИДЕО)

Еспресо

Во домот на Андрија Милошевиќ е ЕКСТРА ЗАБАВНО, ова е неговиот совет против досадата во домот (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

1 × 4 =

Слични објави

ЈЕЛЕНА И ДУШКО ПО СКАНДАЛОТ СО СОРАЈА: За едно се согласни и двајцата

Igor

Доколку сте еден од овие хороскопски знаци тогаш сигурно имате многу пријатели

Igor

Погледнете која македонска пејачка си ја бојадиса косата како Зорица Брунцлик (ФОТО)

Васко Спасоски

Се венчала во болница за да ја исполни последната желба на татко ѝ кој бил на смртна постела!

Еспресо

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски

Ова е првиот тетовиран автомобил во светот (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо