Според проценките на магазинот „Билборд“ МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПОБЕДИ на Евровизија

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на 12 песни кои оваа година можат да победат на Евровизија. Меѓу нив е и песната „Proud“ на нашата Тамара Тодевска.

„Поранешната југословенска република за првпат се натпреварува под името Северна Македонија. Порано позната како ФИРОМ, земјата за првпат настапи на Евровизија во 1998 година. Најдобар пласман ѝ беше 12-то место, во 2006 година со песната ,,Нинанајна” на Елена Ристеска. Ако Тамара Тодевска се пласира во финалето со песната што ја промовираше на Меѓународниот ден на жената, 8 март, тоа ќе биде прво појавување на Северна Македонија во големото финале по 2012 година – информира ,,Билборд”.

,Билборд” дава појаснување зошто Македонија би можела да победи. „Во ова прославување на жената низ времињата во стилот #MeToo (И јас, исто така), ќе се пронајдат многу гледачи кои ќе гласаат, како и професионалните жирија.

Меѓу другите фаворити според „Билборд“ се Чешка, Франција, Малта, Австралија, Русија, Азербејџан, Норвешка, Италија, Швајцарија, Шведска, Холандија.

БОНУС ВИДЕО: 

ЕВРОВИЗИЈА: Потсетете се на сите македонски претставници

Слични објави

Шварценегер открива како го заработил првиот милион

Еспресо

Што ти требаше ова?! Пејачката Николија не би ја препознала ниту родената мајка! (ФОТО)

Igor

„Тој не е мој колега“: Љубовникот и сопругот на Карлеуша се сретнале во Турција!

Васко Спасоски

Ѕвездата на „Игра на тронови“ е во брак 15 години, а неговиот живот е голема енигма: Питер Динклиџ ги крие имињата и ПОЛОТ на децата!

Еспресо

Оскаровката Џуди Денч – Најстарата жена на насловната во историјата на магазинот Вог (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Диета која ќе ве ПОДМЛАДИ седум години: Со неа и мозокот ќе ви работи подобро

Igor

Остави Коментар

три + пет =

Слични објави

Дунав не би ги испрал: Вељко и Богдана во кал до глава! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ФОТО: Македонската раперка Луна гордо ги покажа своите голи гради!

Васко Спасоски

Дојде, виде и победи: Биба Додева ги собра наградите на „Охридски трубадури“

Igor

Најпознатата балканска блогерка: Не ми треба фраер кој ништо не може да купи или плати (ФОТО)

Igor

Нивес Целзиус со нова ОПАСНО ЖЕШКА фотка на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Сексуалниот престапник Вајнстин пренесен во озлогласениот и опасен затвор „Рајкерс“ во Њујорк

Еспресо