„Спајс Грлс“ РАЗОЧАРАА со првиот настап: Фановите УЖАСНАТИ, не можеле да ги ПРЕПОЗНААТ ПЕСНИТЕ!

Планетарно популарниот бенд од деведесетите во склоп на планираните 13 концерти на својата повратничка турнеја, првиот се одржа во Даблин, а фановите велат декс Спајсиците разочарале.

profimedia

Не настапуваа во полн состав, туку без Викторија Бекам, па на бината излегоа Мел, Би, Мелани Чиз, Ема Бантон и Гери Халивел.

Концертот во Кроук Парк беше пропратен со многу технички проблеми, а присутните се жалат дека ниту една песна не можеле да ја препознаат бидејќи ништо не се слушало.

profimedia

Знаеш дека нешто не е во ред кога посетители на концертот на „Спајс Грлс“ седат бидејќи не знаат која песна оди поради тоа што звукот е толку лош – беше еден од коментари.

profimedia

– Фала што бевте на нашиот концерт во Даблин. Се гледаме во Кардиф и се надеваме дека вокалите и звукот ќе бидат многу, многу подобри – напиша Мелани Браун.

 

Слични објави

Си преправал дека е мртов за да ја види реакцијата на неговото куче и на мачката: Еве како реагирале!

Еспресо

НА ХАРИ ЌЕ МУ СЕ СЛОШИ: Бившиот дечко на Меган е толку сладок што го нарекуваат ШЕЌЕР (ФОТО)

Igor

Смртта на Британи Марфи е една од најголемите мистерии: Испливаа нови теории за трагично настраданата глумица

Слободен печат

Мала астро школа: Ве учиме КАКО САМИ да си го „читате“ хороскопот

Igor

БЕЗ ЛАГИ И ПОМАЛКУ „ЕМОЏИ“: Како најбезбедно да се допишувате со девојка

Igor

„Hurricane“ ќе ја претставуваат Србија на Евровизија: Овие девојки никого не оставија рамнодушен! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

8 − 7 =

Слични објави

Карла Бруни јавно се извини за своето непромислено однесување во врска со коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

ДАМА СО СТИЛ: Ова се модните додатоци кои секогаш ви се потребни

Igor

Не му треба каскадер: Том Круз учи да лета со параглајдер

Igor

Телохранителот откри што правел кралот на попот непосредно пред смртта: „Претчувствуваше…“ (ВИДЕО)

Igor

Наташа Беквалац искрена: Заљубена сум и препородена

Igor

Јасни знаци дека во вашата врска веќе нема љубов

Igor