23.8 C
Скопје
14:21 - 30 мај, 2024

Сочни детали од „Spare“: Принцот Хари ја нарекува Камила „лошата маќеа“, Вилијам – „личен непријател“

Нови детали испливуваат од долгоочекуваната книга на принцот Хари.

инстаграм

Имено, принцот Хари во своите мемоари тврди дека тој и неговиот брат не сакале кралот Чарлс да се ожени со неговата долгогодишна љубов Камила Паркер-Боулс. Мемораите ќе бидат објавени следната недела. Хари објаснува: „Се сеќавам дека се прашував… дали [Камила] би била сурова кон мене; дали ќе биде сите лоши маќеа во приказните“.

Деталите за тоа како се чувствувале принцот Вилијам и Хари за нивната тогашна нова маќеа, протекоа вчера откако книгата беше објавена во Шпанија пред нејзиниот официјален датум на објавување закажан за вторник, објави Дејли мејл. Шпанскиот наслов на книгата  En La Sombra, или „Во сенките“.

Хари додаде дека и тој и Вилијам едноставно не сакале Чарлс повторно да се ожени. Војводата се сеќава како за прв пат ја сретнал Камила, која тој и неговиот брат ја нарекувале „другата жена“: и дека за него тоа не било воопшто пријатно искуство. Тој ја опишува нивната средба како болна „инјекција“, за која морал да биде подготвен: „Требаше да ги затворам очите и така да не ја почувствувам болката“, пишува тој.

Понатаму открива дека најсилно обединети двајцата браќа биле всушност кога биле против идната сопруга на татко им, додека речиси за се друго во животот на Вилијам -кој во книгата го нарекува Вили – гледал како на „личен непријател“ и негов „противник“.

Хари во книгата се навраќа и на средбата и дискусијата која се случила по погребот на принцот Филип, и тој пишува: „Го погледнав Вили, навистина го погледнав, можеби за првпат откога бевме, фаќајќи го секој детал: неговото познато намуртено лице, кое отсекогаш беше норма во неговите односи со мене“.

Хари понатаму тврди дека постарите членови на кралското семејство не разбирале и не се мачеле да разберат зошто тој и Меган ја напуштиле земјата.

Слични објави

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо
Се вчитува....