Што е тоа што ужасно го нервира секој хороскопски знак?

Секој човек нешто го нервира и може да го извади од такт. Ова се работите кои не можат да ги поднесат хороскопските знаци.

Овен

Овните најчесто ги нервираат ситници, како сообраќаен метеж или долг ред во супермаркет. Знаат и да збеснат, но брзо се смируваат.

Бик

Бикот го нервира недостаток на секс, брзање, лошиот вкус кај другите луѓе и непознавање на општите правила на однесување. Ги нервира и несигурна финансиска состојба.

Близнаци

Близнаците не трпат арогантни луѓе, како и песимистички личности со ограничени ставови и луѓе кои немаат смисла за хумор. Не сакаат кога некој ги прекинува или кога се наоѓаат во ситуација во која мораат да ќутат.

Рак

Не сакаат кога се гладни, кога им е топло или ладно и кога се неудобно облечени. Не сакаат провокации, неправди и неблагодарност. Ги нервира кога некој не го почитува нивното мислење.

Лав

Лавовите ги нервира дебелина, работа за време на големи горештини и недостаток на пари за луксузирање. Ги нервираат и моменти во кои тие излегуваат понеспособни од некој друг.

Девица

Девиците ги нервира неред, каснење, невозвраќање на телефонски повици, луѓе кои постојано се жалат и кога некој друг ја плаќа сметката. Многу се нервираат кога мораат да прават промени во нивниот распоред.

Вага

Не сакаат кога некој им вика или кога некој се однесува спрема нив без почит. Од такт ги вади дури и помислата дека не можат да го изразат своето мислење, а незадоволството од својот изглед може да ги излуди.

Скорпија

Не сакаат луѓе кои позајмуваат нешто, а потоа не го враќаат. Не сакаат луѓе кои шират лаги за нив, а не сакаат ни тајни.

Стрелец

Не сакаат лаги, приговарање и луѓе кои се обидуваат да им го контролираат животот. Не сакаат да седат дома и ги нервира кога немаат можност да уживаат во своето хоби.

Јарец

Не сака несоодветно однесување на други луѓе, друштво кое не им се допаѓа, како и трошење премногу пари. Исто така, ги нервира ако некој близок не им верува.

Водолија

Не сакаат ситуации во кои мораат да се однесуваат како што е побарано од нив, а не како што сакаат или кога некој им замерува за тоа што го носат. Најмногу ги нервира кога ќе ги изневери партнерот или некој близок.

Риби

Не сакаат сарказам и провокации. Ги нервира ако луѓето не го ценат нивниот труд. Не си ја сакаат својата постојана желба за благо, мразат доцни ноќни повици и барање место за паркинг.

Слични објави

Колку ги имала досега? Пејачката ја ОТКРИ бројката! (ФОТО)

Igor

Ниту сопствената мајка не би го препознала: Погледнете како изгледа раперот Тајзи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Славата не му удри во глава: Гитаристот на „Rolling stones“ на доделувањето на „Брит“ наградите дојде со метро! (ВИДЕО)

Еспресо

Српската новинарка откри зошто мачката ја нарекла по Цеца Ражнатовиќ

Еспресо

Почина sвездата на „Easy Rider“ Питер Фонда

Igor

Елен Деџенерис обвинета дека пред да стане позната малтретирала 11-годишно дете, го навредувала и го понижувала

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет − единаесет =

Слични објави

ЗА СЕКОЈ ПО ЕДНА: Реченицата што го опишува вашиот хороскопски знак

Igor

Лејди Гага се соблече гола, но со причина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Принцот Хари со своето заминување најмногу ја повреди оваа личност!

Слободен Печат

Меган и Хари не се откажуваат од луксузот! Не излегуваат од дома, а оваа жена им носи се на послужавник! (ФОТО)

Еспресо

Шварценегер со 28 години помлада девојка лудуваше на Октоберфест (ФОТО)

Igor

ЈК покажа богата трпеза за Божиќ, а коментарот за ајварот победи! (ФОТО)

Васко Спасоски