17.8 C
Скопје
21:52 - 15 април, 2024

Северина повторно на суд: „Кај мене е сѐ по старо, исто ср*ње“

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ ни овој 8 Март не го дочекува мирно, судејќи по објавите на нејзиниот инстаграм-профил.

Имено, пејачката неодамна го врати старателството над синот Александар, но како што самата наведува битката е далеку од завршена.

За ова таа денеска напиша на својот профил.

„Инаку, кај мене е по старо. Исто ср*ње, мислам на ситуацијата… Малку посета на судовите, малку на институциите кои треба да го заштитат детето и мене. Треба.

Сѐ е исто како во минатите 11 години. Нови пријави, веќе не ги бројам, одговори на истите прашања по илјадити пат.

Она кога треба да си фин и сконцентриран… Она кога насилникот продолжува со злоупотребата преку институции. И пак никому ништо. Стисни заби и издржи. А, кај вас што има? Како е?“, ги праша Северина своите следбеници.

Таа потсети и дека утре на повеќе локации низ Хрватска ќе се организираат осмомартовски прошетки, таканаречени маршеви. На еден од нив ќе биде и Северина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

Полни срца: Три хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта до крајот на април

jasmina.kantardzieva

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо
Се вчитува....