Се жени братот на АНА ИВАНОВИЌ, а ОВА ПРАВИЛО ги вчудоневиди сите поканети

Братот на тенисерката Ана Ивановиќ се жени со Драгана Џајиќ, ќерка на познатата српска фудбалска легенда Драган Џајиќ.

Српската и балканската јавност веќе со недели се подготвуваат за овој настан, кој ќе се одржи без медиуми, со строго определн список од вкупно 250 гости. Исто така, целата свадба ќе се одвива под силно обезбедување, поради присуството на славни личности, како што е сопругот на Ана, Бастијан Швајнштајгер.

Семејствата Џајиќ и Ивановиќ строго забраниле гостите да носат мобилни телефони и да ги внесуваат во салата каде ќе се одвива свадбата, со цел фотографии да не се споделуваат на социјалните мрежи. Тие се надеваат дека гостите ќе ја испочитуваат оваа забрана.

Свадбата ќе се одржи на 25 мај, заедно со регистрацијата во матичната служба, додека венчавката во црква ќе биде нешто подоцна.

Драгана ќе носи венчаница дизајн на Вера Вонг, а во текот на свадбата ќе ја промени со модел кој самата го дизајнирала.

Атрактивните убавици од кои фудбалерите не успејаа да се одбранат (ВИДЕО)

Слични објави

Познатата пејачка покажа премногу: Дали се ова најпровокативните фотографии на Елена Велевска?

Не е секогаш убаво да сте познат: Џастин Тимберлејк нападнат среде Париз (ВИДЕО)

Igor

Телохранителот ја обвини Крис Џенер за сексуално вознемирување

Васко Спасоски

Филмови кои не треба да ги пропуштите: Ова се најдобрите драми на Нетфликс (ВИДЕО)

Еспресо

Пијаната гастарбајтерка ги скара Србите, нема да ви се верува што возеше во багажникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

7 + 17 =

Слични објави

Тажната приказна за најголемата гробница за починати од коронавирус (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

ЛИЖЕЛА сладолед па и се закануваат 20 години затвор

Igor

Џенифер Лопез прошета во секси чизми преку колена, а кога ќе ја видите сликата ќе ви стане јасно зошто сите погледи се вперени кон неа (ФОТО)

Еспресо

Љубов и спорт: Погледнете како ИВАН РАКИТИЌ вежба со сопругата

Igor

Ангела Јакимовска: На финалето на Мис Европа беше забрането да има публика, а им забранија учество на девојките кои доаѓаат од ризичните земји

Еспресо

Вистинските Рик и Морти: Средбата на двајцата актери ги разнежни корисниците на социјалните мрежи! (ФОТО)

Еспресо