17.8 C
Скопје
06:30 - 30 јуни, 2022

Се разделија Кендал Џенер и НБА кошаркарот Девин Букер: Љубовта згасна по две години љубов

Додека фановите ова лето очекуваа гламурозно запросување врската помеѓу манекенката Кендал Џенер и НБА кошаркарот Девин Букер заврши по две години, пренесува „Е! News“.

Извор за “Е!” рече дека Кендал чувствува дека нивните патишта се разидуваат, додека друг извор истакна дека моделот и спортистот разговарале за нивната иднина, но не биле на иста страна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Celeb Post (@thecelebpost_tcp)


Магазинот понатаму наведува дека Кендал и Девин неодамна имале тежок период и биле разделени околу недела и половина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MTV Spain (@mtvspain)


Портпаролот на Кендал Џенер не одговори веднаш на повиците од магазинот People кои го контактираа за коментар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @cherssmagg


Кендал Џенер (26) првпат беше поврзана со Букер (25) во 2020 година, кога беа забележани како патуваат во Седона, Аризона.

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....