СЕ БЕШЕ ГОТОВО ЗА 20 СЕКУНДИ, му немаше спас: Вака настрада раперот Гру!

Попладнево во Земун загина познатиот српски рапер Далибор Андонов – Гру. Тој веше љубител на ектремните водени спортови, особено на кајтинг, комбинација на сурфање и параглајдеризам врз површината на водата.

Гру го поминал целото лето спортувајќи на Дунав и бил доста искусен спортист.

Како што очевидец раскажува за српски „Курир“, денешната несреќа се случила многу брзо. Силниот ветер го изненадил раперот и буквално неколку пати го кренал во воздух и го потопил во вода.

„Пет пати во 20 секунди ветрот го крена, па го давеше во вода. Не стигна да се одврзе, готов беше уште тогаш“, раскажува сведокот, додавајќи дека раперот бил одличен возач.

Телото на раперот беше извлечено од водата од страна на неговите пријатели. Тие со часови го чувале додека траел полицискиот увид.

Слични објави

Лепа Брена го знае лекот за коронавирусот – ПРСКАЈТЕ ОД ОВА ВО УСТА ТРИ ПАТИ ДНЕВНО (ФОТО)

Еспресо

Мајкл Китон преговара повторно да ја добие улогата на Бетмен

Еспресо

ОСУМ ГОДИНИ БЕЗ ЕЈМИ: И по смртта, таа продолжува и понатаму да фасцинира

Igor

Колку чинеше ѓерданот што го носеше Џорџина на Санремо… (ФОТО)

Васко Спасоски

Идеална посна вечера: Потпечена палента со компири

Igor

Пред точно 80 години светот ги запозна мачорот Том и неговата ноќна мора, глувчето Џери (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

два + петнаесет =

Слични објави

Музичката дива е милионерка, а нејзиниот татко едвај врзува крај со крај

Igor

Ирина Шајк и Бредли Купер конечно се договорија околу старателството!

Еспресо

Оставаат и по 500 долари бакшиш: Вака изгледаат децата на најбогатиот човек на светот (ФОТО)

Igor

Ова се вика упорност: Фан го бркал Крис Хемсворт со мотор само за да добие автограм! (ВИДЕО)

Еспресо

„Игра на тронови“: Нова серија за разочараните фанови

Слободен печат

Се огласи Сораја по нејзиното апсење: Се е во ред, не претерувајте! (ФОТО)

Еспресо