РАЗОТКРИЕН МАКРОТО НА СРПСКАТА ЕСТРАДА: Познати личности меѓу клиентите!

Михајло Максимовиќ е името на лицето кое е уапсено под сомнение дека изнајмувало станови за проституција на естрадни личности од Србија.

Основното јавно обвинителство на Србија започна истрага против него, под обвинение дека е вмешан во трговија со луѓе. Тој е притворен на 25 март оваа година, истрагата е во тек, а во моментов не е познат точниот број на оштетени луѓе.

Во моментот кога е уапсен, тој поседувал уредно водена евиденција за девојки за кои постои сомнеж дека ги подведувал на проституција, како и на клиенти кои ги користеле неговите „услуги“, пишува Еспресо.рс.

Тој наводно поседувал и изнајмувал станови во Белград, каде што елитните и ВИП клиентите ги носеле своите придружнички.

Како што дознава Курир.рс, во евиденцијата на Максимовиќ се пронајдени повеќе од 300 клиенти, меѓу кои и политичар од власта, но и поранешен кошаркар. Во списоците постојат и имињата на девојките и жените, хотелите и становите каде што се состанувале со клиентите, а уште поголем шок бил списокот со клиенти кои плаќале старлети, манекенки, стилистки и други познати женски личности од Србија.

Слични објави

Саша Матиќ 16 години е во брак со сопругата, но поради оваа причина веднаш би ја НАПУШТИЛ

Igor

Мијата ја објави својата старо-нова песна и тоа на англиски јазик (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„ВОГ“ ПРЕСУДИ: Ова е најпопуларниот летен фустан за 2019

Igor

Хит серијата „Круна“ им го наруши мирот – Принцот Чарлс и Камила повторно нападнати од јавноста

Слободен печат

Наташа Беквалац и Емина Јаховиќ повеќе не сакаат мажи (ФОТО)

Igor

ФОТО+ВИДЕО | Погледнете ја празничната бајка во домот на прекрасната Лидија Вукичевиќ!

Еспресо

Остави Коментар

четири × 5 =

Слични објави

Ги згрози фановите: Мадона вградила импланти во задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секс поза која согорува најмногу калории

Igor

Која храна го чисти организмот од никотин?

Еспресо

Анѓела патува во Кина да ја претставува Македонија: „Ако сакав пари ќе станев политичарка, а не мисица“ (ФОТО)

Igor

Кавалџијата Ангеле Димовски добитник на Златна Бубамара за животно дело

Еспресо

Евросонг 2021 дефинитивно ќе се одржи

Еспресо