Први кавгаџии – 3 хороскопски знаци секогаш спремни за расправија

Тие лесно се разлутуваат и нивната храброст не им дозволува да ги задржат емоциите во себе, па брзо „пукаат“. Ако им згрешите, очекувајте директна конфронтација и расправија во којашто ретко кој би можел да ги победи.

1. Овен

Овните најчесто имаат контрола над својот темперамент, но кога некој ќе направи нешто што навистина ги разлутува, тие веднаш избувнуваат. Кога се лути, едноставно нема бегање од нивниот бес. Толку се драматични што нема да остават проблемот да помине туку-така и не се плашат директно да нападнат, за да знаете колку навистина се бесни.

2. Лав

Не постои бес како оној на Лавовите. Кога тие се лути, спремни се за борба! Со оглед на тоа што постојано имаат потреба нештата да бидат изведени на нивниот начин, ако не се согласуваат со одлуката што сте ја донеле, веднаш ќе станат агресивни. Тие се храбри и смели, па нека не ве чуди ако ви изгледа како во секое време да се подготвени за борба. Но не грижете се – ако се извините пред нештата да ескалираат, можеби би можеле да избегнете голема драма.

3. Скорпија

Бидете внимателни, бидејќи Скорпиите можат да станат многу насилни ако нештата не се онака како што тие замислиле. Тие се наметливи и огнени, па затоа нема да им биде проблем да ви дадат до знаење ако сте ги разлутиле. Скорпиите не се познати по потиснување на емоциите. Всушност, кога станува збор за гнев, тие се ослободуваат и повеќе одошто треба. Дури и најмалите ситници можат да ги вознемират и ќе се караат со секого што има смелост да им „згазне на живци“.

Слични објави

Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Еспресо

Штотуку Ирина се исели, Лејди Гага се вселува во куќата на Бредли Купер

Igor

ПЕЧАТ 2019: Перо се разведе, Марјана призна дека го сака Пеце, а Слаткар и Панчо ќе си „извадеа“ очи!

Васко Спасоски

Девојката на Нејмар провоцира во секси костим за капење (ВИДЕО)

Еспресо

Како ПЕЧЕНОТО ПИЛЕШКО секогаш да биде сочно? Избегнувајте ги овие грешки

Igor

Мадона пред својот концерт со многу чуден стајлинг! Луѓето се прашуваат што и станало на пејачката?

Igor

Остави Коментар

8 − 5 =

Слични објави

Првата слика од Богдана во венчаницата на Цеца (ФОТО)

Igor

Ова хит-видео мора да го погледнете: Елен на комичен начин ѝ го честиташе роденденот на Џенифер Анистон

Еспресо

Веренички или не? Сите зборуваат за прстенот на Гвен Стефани (ФОТО)

Igor

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Igor

ВИДЕО|Најубавите песни на Дизни: Ова е омилената на човекот кој ги разубави детствата на многу генерации!

Еспресо

„Conquering lion“: На почеток бевме бунтовни и сакавме агресивни ритмови, сега ја завртевме музиката во друг правец – интервју! (ВИДЕО)

MacedonianAlbanianBulgarianSerbian