Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ по породувањето со второто синче не ја симнува насмевката од лице, а со фановите сподели фотографија од породилиштето.

Ова е прва фотка на која Сека и Вељко се со малиот Јован, а на фотката пејачката напишала:

– Господе ти благодариме за секоја минута, секоја секнуда за овој дар! Благословен да си сине наш, нека те штити Свети Јован низ животот, мама и тато се тука да се грижат за тебе и да те негуваат исто и како бато Јаков. Имаш вистински заштитник дома кој со нетрпение те чека, твојот брат.

Многубројните фанови и упатија честитки и најубави желби за приновата.

Инаку, првобитно беше планирано наследникот да се вика Исак, но дошло до промена, бидејќи тој се родил на Свети Јован.

 

Слични објави

Се снима серија за Јованка Броз: 12 епизоди за првата дама на Југославија

Еспресо

ПОПУЛАРНАТА СУЛТАНКА во Кан го „прошета“ совршениот задник на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Албанска пејачка сними спот со ЕКСПЛИЦИТНИ СЦЕНИ во православна црква во Косово! (ВИДЕО)

Igor

Наоми закачи селфи без градник: Ќе се сруши интернетот! (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац има ново момче: Пејачката доби преубав подарок и на Инстаграм напиша – „Те сакам“ (ФОТО)

Igor

И Цеца се огласи по драмата на Инстаграм: „Вељко не влегува во јавни препукувања на ваков примитивен начин“

Igor

Остави Коментар

1 + оне =

Слични објави

Мик Џегер повторно на филмското платно: Уживам додека глумам! (ВИДЕО)

Еспресо

Единствената ќерка на Есма Реџепова, Елеонора, влегува во „Задруга“

Igor

Дневен хороскоп за 11.01.2020 – дознајте каков ден ве очекува!

Васко Спасоски

Тропски мафини

Еспресо

Малку недостига да се видат бра*авиците! Накова објави прежешка фотографија! (ФОТО)

Igor

Ако не сте послушни граѓани, тогаш ќе имате проблем со мене! Марија Шерифовиќ се закани! (ФОТО)

Васко Спасоски