Познат рапер застрелан во вратот! Докторите се борат за неговиот живот! (ВИДЕО)

Раперот Лил Риз е примен во болница откако бил застрелан во вратот, пренесуваат американските медиуми.

Според АБЦ 7 Чикаго, пукањето се случило вчера во попладневните часови во едно од предградијата на Чикаго.

Фото: Јутјуб

Сведоците кажале дека непознат маж го пренел во болница, каде потоа бил префрлен во клнички медицински центар.

Засега не се познати мотивите за напад…

Слични објави

Видео хороскоп за 3 јуни 2019, среда

Igor

Хари и Меган се плашат за својата безбедност

Еспресо

Северина: Син ми бил заклучен и физички злоставуван во училиштето

Igor

Се сеќавате на Александра Пилева? Се пресели во Америка пред неколку години, но сега се враќа со нов албум!

Васко Спасоски

Најнапорен период од годината – во неделата пред Божиќ губиме 21 час од спиењето

Слободен печат

Ведрана Рудан: Диетата на Ѓоковиќ е ЕДНА ГОЛЕМА ЛАГА

Igor

Остави Коментар

7 − 4 =

Слични објави

Водителката починала непосредно пред судењето: Каролина Флек пронајдена мртва!

Еспресо

Како реагирате ПОКРАЈ САКАНАТА ЛИЧНОСТ според хороскопскиот знак

Igor

Вака изгледаат велигденските јајца на пејачката Тамара Тодевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Пејачот се СМРЗНАЛ ОД СТРАВ: Му се закануваат со УБИСТВО зашто спиел со жената на наркобос

Igor

ПОВЕЌЕ ОД МИЛИОН ЛАЈКОВИ: Џенифер Лопез изгледа неверојатно! (ФОТО)

Igor

Манекенка слави бизарна годишница: Да живеат моите силикони, но не и забите! (ФОТО)

Еспресо