Ова е рекламата која ја снимија Вилијам, Хари, Кејт и Меган (ВИДЕО)

Британските принцови Вилијам и Хари и нивните сопруги, војвотката Кејт Мидлтон и Меган Маркл, ја снимија реламата за веб сајтот Every Mind Matters, со која ја продолжуваат кампањата за освестување и важноста на менталното здравје.

Во рекламата се менуваат лица од луѓе со потешкотии со менталното здравје, а наратори се принцот Вилијам, принцот Хари, Меган Маркл и Кејт Мидлтон кои им сугерираат на сите кои чувствуваат симптоми на депресија и анксиозност да ја посетат веб страната и да побараат помош.

На споменатиот сајт постои прашалник кој се пополнува, а потоа корисникот добива онлајн план како да се соочи со стресот, депресијата и останатите ментални потешкотии.

Рекламата од вчера е прегледана повеќе од 26 илјади пати.

Слични објави

Северина направи хаос пред домот на Милан во Белград, па полицијата и нареди да се изолира две недели! (ВИДЕО)

Џенифер Лопез: Тажна сум и срцето ми е скршено (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Неверојатнатата Елин со својата фантастична фигура ги руши стереотипите (ФОТО)

Еспресо

Винона Рајдер: Сакав да се дружам со Анџелина Џоли, ме разочара

Igor

Академијата се огласи по острите напади: Еве зошто не го споменавме Лук Пери на доделувањето на Оскарите!

Еспресо

Сите ги изненади: Српската пејачка Слаѓа Алегро објави провокативна фотографија, градите во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

дванаесет + девет =

Слични објави

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Еспресо

Почина познатиот актер од серијата „Очајни домаќинки“, го згазил автомобил (ФОТО)

Васко Спасоски

Видео хороскоп 26 јуни 2019, среда

Igor

Боливудска актерка ненамерно го претвори во ПЕКОЛ животот на еден обичен човек

Igor

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Северина во панталони кои се предизвик за секоја жена повторно покажа дека е чекор напред со трендовите! (ФОТО)

Еспресо