Ова е 21-годишната манекенка која носеше хиџаб наместо бикини

Халима Аден има само 21 година, а веќе испиша значајна страница во историјата – таа се фотографираше за насловна страница на списание носејќи хиџаб наместо костим за капење.

Халима неодамна се фотографираше за списанието „Sports Illustrated Swimsuit“, кои често на својата насловна страница имаат згодни и разголени модели. Но, не и овојпат.

Халима потекнува од Кенија, а пораснала во бегалски камп. На своја седумгодишна возраст се доселила во САД. Таа тврди дека е една од ретките кои успеале во целост да го живеат американскиот сон.

За потребите на фотосесијата таа повторно се вратила во Кенија, каде станала емотивна поради спомените кои ја поврзуваат со родната држава.

Таа претходно учествуваше на изборот за Мис на Минесота, во 2016 година, носејќи исто така хиџаб.

Слични објави

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Васко Спасоски

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor

Нова сезона на Фчерашни новости: Ќе имаат доста материјал за работа! (ВИДЕО)

Igor

Крвав ден на заљубените: Хрватската старлета Ава Карабатиќ претепана! Погледнете како изгледа нејзиното лице! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нина Бадриќ ги покажа нозете и деколтето: „Дај облечи се, ќе настинеш“ (ФОТО)

Igor

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ го напушта ГРАНД поради БЕБЕ: Ќе станам МАЈКА и ќе го чувам детето САМА!

Igor

Остави Коментар

4 × 1 =

Слични објави

Иванка Трамп без градник пред Ивица Дачиќ: Фотографијата стана ХИТ на интернет (ФОТО)

Igor

Принцот Вилијам го прекрши строгото кралско правило! (ФОТО)

Еспресо

Научниците ги открија здравствените придобивки од редовниот секс

Igor

Посна погача за Бадник

Еспресо

Жени кои се како магнет за секој маж

Слободен печат

Единствената ќерка на Есма Реџепова, Елеонора, влегува во „Задруга“

Igor