23.8 C
Скопје
10:16 - 15 јуни, 2024

ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ВРИЈАТ: Како ќе се вика новороденото кралско бебе?

Војвотката Меган од Сасекс роди здраво машко бебе на 6 мај.

За ова искуство, принцот Хари ќе каже дека она што жените го прават, мислејќи на бременоста и раѓањето, е неверојатно. Тој им се заблагодари на сите на поддршката.

Откако се роди бебето, британските обложувалници повторно вријат – тие типуваат како ќе се вика новороденчето.

Најголема веројатност има името Алберт, потоа Артур, па Александар, Џејмс, Филип, Луис, Хенри, Фредерик, Томас и Едвард.

На името Алберт се типува уште од последната бременост на Кејт Мидлтон, но досега го нема добиено ниту едно од правнучињата на кралицата Елизабета.

Инаку, Алберт се викал покојниот татко на кралицата, чие целосно име беше Алберт-Берти Фредерик Артут Џорџ.

Слични објави

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....