Новак Ѓоковиќ во Хрватска запеа песна од Оливер Драгојевиќ (ВИДЕО)

По освојувањето на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ се одмора во Хрватска, на островот Корчула со својата сопруга Јелена.

Синоќа заедно со друштвото Новак и Јелена го запеале хитот од Оливер Драгојевиќ, „Кад ми доџеш ти“.

Тенсерот и сам на Твитер признал дека подобро му оди тенисот отколку пеењето.

 

Слични објави

Откриено со кого вечерале Меган и Хари по „самитот на милијардерите“, а можно е да бидат дел и од доделувањето на Оскарите!

Еспресо

СИТЕ КАКО ЕДЕН: Светските ѕвезди се здружија во екот на пандемијата на коронавирусот и заедно го запеаа хитот на Ленон (ВИДЕО)

Еспресо

Деколтето на Мадона ги шокираше фановите: „Кој ја пуштил ваква во емисија?”

Igor

Сопругот ја израдува КАРЛЕУША со ЛУКСУЗЕН ПОДАРОК (ФОТО)

Igor

Ирина Шајк повторно заљубена (ФОТО)

Еспресо

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

9 − пет =

Слични објави

Собра 11 милиони следбеници поради својот огромен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Септември ќе им донесе пари на овие 3 хороскопски знаци!

Igor

Ваква моминска вечер би посакала секоја девојка! Погледнете како прослави снаата на Цеца (ВИДЕО)

Igor

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Велигденско украсување во домашни услови со Славица Трчкова

Еспресо

ХАРИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Ја изгубив мојата мајка и сега гледам дека Меган станува жртва на моќни сили

Igor

Овие познати дами имаат порно-снимки, а еве која од нив највеќе заработи! (ФОТО)

Igor