18:11 - 20 април, 2024

„Нема да те сакам вечно…“: Јована Јеремиќ се пофали со подарокот што го доби од саканиот за Денот на вљубените

Српската водителка Јована Јеремиќ не крие колку е вљубена во својот 14 години постар партнер, бизнисменот Драган Станковиќ.

Тие денеска го слават нивниот прв Ден на вљубените, а тој се потрудил овој ден да ѝ биде незаборавен.

Со објава на својот инстаграм-профил, водителката се пофали со подарокот кој очигледно го добила од партнерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)


Имено, таа добила златна роза, а покрај розата има и скапи очила за сонце. На златната роза стои порака која гласи: „Знај, нема да те сакам вечно, но не се лути, бидејќи ништо не трае вечно. Ќе те сакам само мал дел од вечноста, додека ми трае животот“.

„Љубов моја, 14.2.2024. Душа на ветрот, ќерка на месечината, љубов сама, што врескаш во оваа тишина, зачувувајќи го чувството на осаменост“, напиша Јеремиќ на својот инстаграм-профил, како одговор на романтичната порака што ја добила од саканиот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)


Пред неколку дена, водителката откри дека не ѝ треба подарок од Драган, туку дека ѝ е важно да бидат заедно, но очигледно подарокот не изостанал.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....