Не се знае која е поубава: Мишел Фајфер и Анџелина Џоли беспрекорни во Вечниот град (ФОТО)

На промоцијата на филмот „Maleficent Mistress of Evil“ во Рим, ѕвездите на филмот приредија моден спектакл, при што Анџелина Џоли „потсети“ колку е слаба и позираше со постарата колешка Мишел Фајфер.

Анџелина, како што покажа и на промоцијата на филмот во Токио, и понатаму е подготвена за нови модни експерименти.

Анџелина Џоли
Profimedia

Нејзиниот разигран стил кој ја краси во последно време е големо освежување на досегашните класични изданија на филмската дива.

Анџелина Џоли
Profimedia

Нејзиното вешто осмислено издание во Рим модно е беспрекорно.

Од друга страна, Мишел Фајфер (61) остана доследна на својот стил и се појави во едноставна елегантна комбинација.

Мишел Фајфер и Анџелина Џоли
Profimedia

Слични објави

МИРИС НА ДЕТСТВО: Колач со модри сливи (РЕЦЕПТ)

Igor

Српската пејачка Сека брои ситно до породувањето, а погледнете какво специфично име смислила за бебето! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЌЕ ВИ СЕ СЛОШИ кога ќе видите КОЛКУ вчерашниот стајлинг ја чинел ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША

Igor

НАПРАВЕТЕ САМИ смеса која ќе го реши проблемот со СУВИ И ИСПУКАНИ СТАПАЛА

Igor

Роберт Де Ниро: Како тинејџер бил член на италијанска банда, а подоцна се прославила со улогите на мафијаш

Еспресо

Ве нервираат стриите на кожата: Еве како да ги направите помалку видливи

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет + 10 =

Слични објави

За добар сон! Манекенката Бојана Нушкова објави фотка во танга-бикини (ФОТО)

Igor

Поминаа лошите времиња! Тамара Тодевска се враќа на сцената со нова песна! (ВИДЕО)

Igor

Снаата на Лепа Брена ги покажа градите па со провокативната фотографија ги скара фановите (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 16 ноември, 2019 година!

Igor

Совршен пролетен стајлинг на Ирина Шајк: Вака се носи монохроматски стил! (ФОТО)

Еспресо

Вечен моден класик: Оваа пролет на прво место се наоѓа сакото! Еве како треба да изгледате… (ФОТО)

Еспресо