Најчести грешки кои ги правите со КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ: Послушате ги овие совети

Костимите за капење се изработени од растеглив и издржлив, но во исто време и деликатен материјал и треба да ги третирате поинаку од обичната облека.

При купувањето, информирајте се за начинот на одржување и следете ги упатствата за перење на етикетите.

Ова се најчестите грешки кои речиси сите ги правиме со костимите за капење:

Предолго изложени на сонце

Доволно е што ги носите на плажа, но потоа, обидете се испраниот костим да го сушите на сенка, но на место каде има струење на воздух. УВ-зраците може да влијаат врз еластичноста.

Перење во машина

Избегнувајте вашиот костим да го перете во машина за перење. Најдобро е да го оставите да откисне во леѓен со млака вода и детергент, а потоа убаво да го исплакнете.

Избор на модел

За секој облик на тело постои и костим за капење кој ќе стои како да е кроен за него. На вас е да го најдете оној кој ви одговара, без разлика дали се работи за дводелен, едноделен, модел на врзување и т.н.

Носете резервен костим

На одмор секогаш носете барем два пара костими за капење. Ако се криете под чадор, многу побавно ќе се сушите, но и ќе можете едниот темелно да го исперете и да имате резервен, додека да се исуши.

Слични објави

НАШАТА ПЕЈАЧКА СЕ ОМАЖИ ТАЈНО: Еве што направи Маја Вукичевиќ во име на љубовта!

Igor

Маргот Роби официјално стана актерката со најмногу понудени улоги во Холивуд: Таа е најактивна на сцената во последните 5 години!

Еспресо

Вистинска модна икона: Кралицата Летиција во веќе носена комбинација изгледаше беспрекорно! (ФОТО)

Еспресо

Цеца одговорила на прозивките дека му ги мести мечевите на Вељко

Слободен Печат

Да е жива Мерлин Монро сега би имала години колку кралицата Елизабета (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Тренди фризури за оваа пролет (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 3 =

Слични објави

Конечно ѝ се насмевна среќата и на Никол Шерзингер! (ФОТО)

Слободен Печат

4 неодоливо вкусни рецепти за совршени чикен нагетс (ВИДЕО)

Igor

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Еспресо

Поранешната ѕвезда на Дизни сними филм за возрасни облечена како калуѓерка (ФОТО)

Еспресо

Проверено: Оригинален рецепт за ТЕЛЕШКА ЧОРБА без запршка

Igor

СЕВЕРИНА И ИГОР ЗАВРШИЛЕ ВО ПОЛИЦИЈА ЗАРАДИ МИЛАН: По сослушувањето побегнале од земјата?!

Igor