Мијата ја препеа „Бај бај“ испеана на „Макфест“ во 1988 година (ВИДЕО)

Познатата пејачка Мијата повторно има нова песна. Овој пат станува за преработка на добро познатата „Бај Бај“, испеана во 1988 година на фестивалот „Макфест“ од групата „Бубамара“.

Музиката и текстот се на легендарниот Драган Каранфиловски – Бојс, додека пак новиот аранжман во кантри блуз стил го потпишуваат Дамир Пух, Наташа Миха Пух и Мијата. Усната хармоника ја свири Александар Пешевски, а слајд гитарите се на Дамир Пух.

– Ова е прв пат да преработам македонска песна, а токму оваа претставува за мене емоционален времеплов. Голема чест ми е што добив шанса да персонализирам песна на Бојс со својата интерпретација – вели Мијата.

Погледнете го видеото:

Слични објави

Сопругата на Џон Леџенд позираше во провокативно издание, ја обвинија за фотошоп, а потоа следуваше и нејзиниот одговор (ФОТО)

Еспресо

Зелено светло за лансирање на роверот Perseverance во четврток: Следете го лансирањето во живо

Еспресо

Во недостаток на храна, поларните мечки се јадат едни со други: Некои ги јадат и своите младенчиња!

Еспресо

Почина глумицата која го глумеше ликот на Магда во „Сексот и градот“

Еспресо

И покажала на мајка и како со помош на шминка да изгледа 20 години помладо, а резултaтите ја оставиле без здив (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Најсекси фраерот на планетата нападнат дека „се запустил“ поради овие фотки, дали се согласувате? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

18 + 12 =

Слични објави

Направи нешто што никој не го очекуваше! Мадона ги изненади и збуни своите обожаватели! (ФОТО)

Igor

Елени ги окупирале улиците во село во Италија (ВИДЕО)

Еспресо

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Еспресо

Се породи поранешната сопруга на Чејнинг Тејтум! (ФОТО)

Еспресо

Овие хороскопски знаци најмногу ги „манијачат“ бившите на социјалните мрежи

Igor

Кристијанo Роналдо ја плаќа својата девојка Џорџина! Откриено е и колку ѝ е платата!

Васко Спасоски