Марихуаната им овозможува поинтензивни оргазми на жените

Според едно ново истражување, употребата на марихуана пред секс може двојно да ги зголеми шансите за повеќекратни оргазми кај жените. Во оваа студија учествувале 373 жени, од кои околу половина пушеле марихуана, а другата половина не.

Иако веќе е познато дека марихуаната придонесува за мултиоргазмичност, науката уште нема дадено точни објаснувања за тој феномен, туку само претпоставки.

„Се верува дека доведува до подобрување на сексуалната функција така што ги намалува стресот и напнатоста“, наведуваат истражувачите во статијата објавена во магазинот Sexual Medicine.

Истражувањето го објави тим од Универзитетската медицинска школа во Сент Луис, при што биле  анализирани 373 жени. Околу 47 проценти од нив навеле дека пушат марихуана, а 34 проценти од таа група консумираат марихуана пред сексот.

„Повеќето жени пријавиле зголемување на сексуалниот нагон, подобрување на оргазмот, намалување на болката, но не и промена на лубрикацијата“, истакнуваат истражувачите.

 

Слични објави

Емотивна велигденска честитка на Џеј Ло: Денес е ден кога ги славиме чудата, затоа се бориме за нашето чудо

Еспресо

„Само дрско на фин начин“: Актерката Лидија Вукичевиќ објави провокативна фотографија, но пак изгледа дамски! (ФОТО)

Еспресо

Шер: Стареењето воопшто не е забавно, буквално го мразам

Еспресо

Вработена во пекарата каде пазарувал Џеј: Купуваше многу храна и ја оставаше на улица за сиромашните!

Васко Спасоски

Пинк ќе паузира од музиката (ФОТО)

Igor

Ќе има ли принова? Хајди Клум ги заинтригира фановите со објавата на Инстаграм

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + 5 =

Слични објави

Домати во тегла, Пиперки во младо сирење: Традиционални македонски рецепти за зимница

Igor

Камерон Дијаз откри зошто се откажа од глумата: Сега има поинтересна занимација (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО: „Coming To America“ по три децении добива продолжение – Погледнете го трејлерот!

Еспресо

Ужива во Хрватска: Новак Ѓоковиќ од птичја перспектива (ФОТО)

Igor

Песто коријандер, за мерак, здравје и детоксикација

Igor

Со оваа фотографија Викторија Лоба направи храбар потег (ФОТО)

Igor