ЉУБОМОРА НА МОДНАТА ПИСТА: Наоми намерно ја сопнала Тајра, но сега сменила песна

Познатата манекенка Тајра Бенкс се потсетила на своите почетоци во модната индустрија, особено на љубомората на Наоми Кемпбел.

Тајра тврди дека Наоми правела сè што може за да ја избрка од модната писта, бидејќи не можела да поднесе уште една црномуреста убавица како конкуренција.

Наоми, според Тајра, правела сè за таа да се чувствува непосакувана во модната индустрија.

„Таа тогаш беше главна, а јас бев само една нова девојка која модата ја учеше од списанија“, изјавила Тајра.

Почетоците ѝ биле доста тешки и болни, токму поради Наоми. Проблеми со другите девојки немала, а на Наоми ѝ пречела уште една црномуреста девојка која се заканува да ја симне од тронот. Во една прилика дури и намерно ја сопнала на модната писта.

Од друга страна, Наоми во интервјуата често изјавува дека е горда што уште една црна девојка (мислејќи на Тарја), гордо чекори во светот на модата.

Што точно е вистина, само тие двете знаат.

Слични објави

Северина прозборе за експлицитната снимка: Знам кој ја објавил, дознав лани

Igor

Еве идеја за сите претседатели на куќен совет: Како обична чепкалка за заби може да ве заштити од коронавирусот? (ФОТО)

Еспресо

Шефот на службата за јавно здравје на Америка очаен, ја повикал Кајли Џенер да ја контролира младината!

Еспресо

Откажан концертот на Малума во Албанија!

Васко Спасоски

Имате ист хороскопски знак со партнерот? Еве што треба да знаете…

Igor

Приказната со Тамара Еклстон добива нов епилог: За време на апсењето носела идентични обетки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 × 2 =

Слични објави

ОГРОМНО ПРИЗНАНИЕ: Британскиот Independent ја стави „Молитва“ во 10 најдобри евровизиски победнички песни на сите времиња

Igor

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо

Кралицата Елизабета држи дури шест Гинисови рекорди

Еспресо

Роналдо и Георгина со фотка после секс!?

Igor

НЕ ЗНААТ ШТО СО ПАРИТЕ: Нема да верувате колку пари дал Николас Кејџ за неговиот миленик ОКТОПОД (ФОТО)

Igor

Фродо од „Господар на прстените“ стана татко!

Еспресо