Легендарниот Лари Кинг во болница

Познатиот и легендарен американски телевизиски водител Лари Кинг (85) доживеа срцев удар.

Кинг со месеци имал проблеми со дишењето, наведува неименуван извор, па поради тоа славниот водител одлучил да се прегледа во една локална болница на ангиограм.

Наводно, Кинг претрпел срцев удар во својата куќа додека се подготвувал да тргне во болница на преглед.

Итно бил одведен во болница, каде докторите извршиле ангиопластија и му вградиле неколку стентови.

На водителот ова му е втор срцев удар, првиот го доживеал во 1987 година.

Слични објави

ОВА Е СОВРШЕН ДЕЛОВЕН СТАЈЛИНГ: Амал Клуни им одржа модна лекција на сите дами (ФОТО)

Igor

За борба против коронавирусот: Џенифер Анистон ја продава фотографијата на која позира гола

Еспресо

Поради коронавирусот сите гледаат филмови за пандемии, a ова се некои од најдобрите! (ВИДЕО)

Еспресо

Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува навечер и пие со Адел

Еспресо

Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Igor

„Делуваш толку старо”: Фотографија од Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас предизвикала лавина од коментари (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

шест − оне =

Слични објави

Во кожа од глава до пети: Оливија Кулпо демонстрира како се носи овој тренд без грешка! (ФОТО)

Igor

И Камила Кабељо не знае дека раскинале: Кога мислеше да ми кажеш?

Igor

Никој не може да им одолее! Ова се трите најстрасни хороскопски знаци!

Igor

Кога е време да дадете отказ и да си заминете?

Еспресо

Дали Клеопатра навистина ја убила змија? Теоријата за змиското каснувањето

Еспресо

Ќелава и со стомак до заби: Амбер Роуз во секој момент ќе се породи (ВИДЕО)

Igor