14.8 C
Скопје
08:08 - 26 септември, 2023

Крај на бракот после осум години: Разводот официјален, но без изјави

Славната пејачка Адел и нејзиниот сопруг Сајмон Конецки се разведуваат по осум години љубов.

Веста за разводот на Адел и Сајмон ја потврди и портпаролот на Адел, а во соопштението за јавноста се наведува дека парот „ќе се грижи за својот син заедно, со многу љубов“, пренесува BBC.

Тие решија да не даваат никакви изјави

Портпаролот најави дека Адел и нејзиниот сопруг замолиле за приватност и дека нема да даваат никакви изјави во врска со разводот.

Адел и Сајмон се венчаа во тајност во 2016 година, по пет години врска, а во 2012 година тие добија синче.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо

(Видео) Бритни Спирс пак танцува на „шипка“: Најпровокативна кореографија до сега

Еспресо
Се вчитува....