Кои хороскопски знаци се експерти за флертување?

Ако заведувањето и флертувањето ви оди подобро отколку на вашите пријателки, веројатно ѕвездите имаат „замешано прсти“ во тоа.

Некои хороскопски знаци едноставно се многу поотворени и поподготвени за акција од другите, а вистинските експерти за флерт се кријат во следните три знаци.

Лав

Лавовите каде и да појдат стануваат главни ѕвезди. Исклучително се шармантни и храбри, што ги прави неодоливи, па не мора премногу да се трудат околу заведувањето.

Риби

Рибите точно знаат како може да освојат одредена личност, па многу брзо го добиваат она што го посакуваат. Тоа што постојано сонуваат за нешто и нивниот начин на размислување, на многумина им е неодолив, а тие и тоа како се свесни за тоа.

Близнаци

Заводливите Близнаци секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието, во кое уживаат на многу суптилен начин, што на спротивниот пол воглавно многу му се допаѓа кај нив. Многу се друштвени и добро се вклопуваат во секоја група на луѓе, а со широкиот спектар на теми за кои сакаат да зборуваат ги освојуваат и „најтешките“.

Слични објави

Ја напушти Македонија пред седум години! Погледнете како изгледа денес Александра Пилева ! (ФОТО)

Igor

Најчести грешки кои ги правите со КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ: Послушате ги овие совети

Igor

Велигденски јајца: Колку долго можете да ги јадете?

Igor

Четвртина век од смртта на Курт Кобејн

Igor

И ТОА СЕ СЛУЧИ, Русин и Косовка со заедничка песна (ВИДЕО)

Igor

Нов виц на Андрија Милошевиќ: Ќе заборавите на коронавирусот и на сè (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × 2 =

Слични објави

Луѓето „умираат“ од смеење – Далибор Петко го копираше аутфитот на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Еспресо

Кое вре­ме е нај­ло­шо за ру­чек ако са­ка­те да ос­ла­бете

Igor

Еминем за најтешкиот период од животот: Моето дно требаше да биде смртта

Еспресо

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Еспресо

ЛЕТЕН ШОПИНГ: На овие модни парчиња не штедете пари ова лето

Igor

ОБОЖУВА ДА СЕ СОБЛЕКУВА: Жешката Русинка без милост ги провоцира мажите (ФОТО)

Еспресо