14:39 - 19 април, 2024

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Животниот пат на српската пејачка Елма Синановиќ го следеа различни подеми и падови.

Како гостинка во емисијата „Амиџи шоу“, таа неодамна јавно призна дека некогаш била жртва на демнач кој дури ѝ се заканувал.

Пејачката тогаш сè уште не била популарна, а како што раскажала самата – на нејзината домашна адреса ѝ пристигнале заканувачки писма од анонимен испраќач.

„Кога бев втора година средно, добив заканувачки писма од некој што не го познавав. Тогаш имав долга, убава коса, па во писмата ми пишуваше: „Ќе ти ја скратиме косата, ваква си, таква си“. но, не реагирав, не се плашев“, се присети пејачката.

Да потсетиме, Елма Синановиќ имаше бројни турбулентни животни фази, приватно и професионално, а јавно проговори дека неколку пати била „на дното на животот“ и дека имало моменти кога мислела дека е крајот.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....