Кајли Џенер раскина со Тревис Скот: По 2 години забавување, љубовта згасна

Познатата ријалити ѕвезда и мејкап могул Кајли Џенер раскина со своето момче Тревис Скот после две години врска.

Instagram

Според сајтот E! News тие прават пауза и сметаат дека е најдобро за нив да бидат одвоени додека не се смири ситуацијата. Парот засега живее во одвоени домови, но Кајли сепак му дозволува на Тревис да ја гледа нивната двегодишна ќерка Сторми Вебстер.

View this post on Instagram

When Houston meets LA .. 💛 @playboy #ComingSoon

A post shared by Kylie ♥️ (@kyliejenner) on

22-годишната милионерка почна да се забавува со познатиот рапер уште во 2017 година на Коачела и брзо потоа забремени со својата ќерка Сторми. Последен пат парот е виден заедно со својата ќеркичка на премиерата на докуменарецот за познатиот рапер и од тогаш односите им се заладени.

View this post on Instagram

sweetest love I’ve ever known 💙

A post shared by Kylie ♥️ (@kyliejenner) on

Според гласините парот веќе месец дена не е заедно. Покрај тоа Кајли е забележана со Сторми, но без Тревис, последните неколку дена во Јужна Каролина каде што присуствуваше на свадбата на Џастин Бибер и Хејли.

View this post on Instagram

🏆

A post shared by Kylie ♥️ (@kyliejenner) on

Слични објави

Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата мајка? (ВИДЕО)

Igor

УЖАСНА СМРТ НА ПОЗНАТАТА ЈУТЈУБЕРКА: Загинала на електричен тротинет

Igor

Познат албански модел позираше КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА, изгледа толку СОВРШЕНО (ФОТО)

Igor

Северина се откажала од презимето на сопругот: Ова е една од причините! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Велигденско украсување во домашни услови со Славица Трчкова

Еспресо

Адријана Лима „згрми“ на плажа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дванаесет + 6 =

Слични објави

Пие човечка крв, избегнува светлина и работи од 9 до 17: За себе тврди дека е вампир стар 600 години (ФОТО)

Еспресо

Водителот Стефан Лазаров од „Ексклузив“ направи трансфер во друга телевизија – дознајте каде (ВИДЕО)

Igor

Дизни ненадејно откри кога почнува втората сезона на „The Mandalorian“!

Еспресо

Одржан првиот концерт во чест на култните ЕКВ, роден Џејмс Блант и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Разголена и мокра, а со задникот мами воздишки: Дали би летувале со Станија? (ФОТО)

Анастасија открива зошто НЕМА ДА СНИМИ дует со мајка ѝ Цеца

Igor